שאלה!

xflil

New member
שאלה!

ידוע לי שמכניסים בדרך כלל אסטראונאוטים וטייסי קרב למתקן אימונים, שפועל על כוח ג´י... בכך שהמתקן מסתובב במהירות אדירה, (כמו בלונה פארק!
חחחחח, לא
) אז השאלה השניה שלי היא, עד כמה כוח ג´י המתקן יכול להגיע, או, כמה ג´י בנאדם יכול לסבול שם?? ועוד 2 שאלות
סוררי
אם אנחנו נמצאים בג´י 1 אז באיזה מהירות נצטרך להסתובב בכדי להגיע לג´י 2? ושאלה שלישית....
כמה ג´י אסטראונאוטים חווים בעת המראה (במעבורת כמו דיסקוורי, או בטיל כמו סטוראן 11) וכמה ג´י סובלים אסטראונטים כאשר הם חודרים לאטמוספירה? (שוב, מעבורת, סטוראן 11...) תודה תודה תודה! וסליחה על זיוני השכל!

מה זה ../images/Emo4.gif "סאטורן 11"?!

היה סאטורן 1, 1B וכמובן סאטורן 5. התאוצה המירבית בהמראה והנחיתה של המעבורת - 3.5 ג´י.

xflil

New member
אופסססס.....צודק, סאטורן 5!!!

התבלבלתי.... סאטורן 5 שלקח את הניל וחבריו לירח...

zusiman

New member
תשובה מסודרת במיוחד בשבילך

אדם יכול להגיע למספר שניות קטן ל-9 ג´י ואחרי אימון אף ל-12 ג´י ואז הוא מתעלף. המתקן יכול להגיע גם ל-15 ג´י ויותר להערכתי. המהירות שנצטרך לנוע בה תלוי בגודל הזרוע של המתקן. מספיק להערכתי סיבוב אחד בשניה ליצור 2 ג´י... אסטרונאוטים חווים רק 3 ג´י בהמראה משום שזה הג´י המקסימלי שניתן לסבול אותו לאורך זמן (הם חווים אותו מספר דקות..) בחזרה לאטמוספירה: בתחילת הנפילה אין בכלל ג´י (נפילה חופשית). לאחר חיכוך עם האטמוספירה שיוצרת כוח גרר מתחיל להיווצר ג´י עד שמגיעים ל-1 על הקרקע. או.קי?? ואל תדאג אתה לא מזיין את השכל. יש לך אחלה שאלות!!!

xroeeh

New member
~~~~>

הסיבה שאנשים מתעלפים היא שכוחות ג´י גורמים לדם לרדת לרגליים וכתוצאה לאבד אספקת חמצן למוח. סתם לידע כללי, כדי להגיע ל 2g כל מה שאתה צריך לעשות זה לקחת אוטו ולהאיץ בתאוצה גדולה מכ 10 מטר לשניה (בריבוע) ואתה מרגיש 2g לכן בעיקרון גם באוטו אתה יכול להרגיש קרוב ל 2g (בעיקר בסיבובים, מי שרוצה שיבוא איתי לסיבוב ואני מראה לו 2g
). מניסיון אני יכול להגיד לכם שטייסים מרגישים יותר מ 5g (אני עצמי הלכתי לטיפול למטוס שעבר את ה 9g) ואין עם זה שום בעיה כיוון שיש את החליפה שמתנפחת על הרגליים שלהם ומונעת מהדם לרדת לרגליים (מן הסתם קוראים לה חליפת g). רועי

למעלה